Vyznamenání a čestná občanství
Sem vložte podnadpis

Soupis vyznamenání - řády a dekorace

Ludvík Svoboda obdržel za svůj život mnohá vyznamenání a řády doma i v zahraničí. Zde jsou uvedena pouze ta, která mu byla udělena jako uznání za jeho bojovou činnost v první světové válce v řadách čs. legií v Rusku a v druhé světové válce jako veliteli československých vojenských jednotek v Polsku a v SSSR, bojujících na území Ukrajiny, Polska, Slovenska a Moravy.

Československé řády a dekorace
Zlatá hvězda Hrdiny ČSSR (1965)
Zlatá hvězda Hrdiny ČSSR (1970)
Zlatá hvězda Hrdiny ČSSR (1975)
Řád Bílého lva "Za vítězství" Hvězda 1. třídy (1945)
Řád Slovenského národního povstání I. stupně
Řád Sokola s meči
Řád krále Karla IV.
Řád M. R. Štefánika

Československý válečný kříž 1918 - čtyři
Čs. Revoluční medaile se štítkem Zborov
Spojenecká medaile Za vítězství
Zborovská pamětní medaile
Bachmačská pamětní medaile
Pamětní medaile čs. obce dobrovolecké z let 1918-19 ( odznak)
Pamětní odznak čs.dobrovolníka 1918-1919 (kříž)

Pamětní medaile 3. pěšího pluku Jana Žižky z Trocnova
Pamětní medaile 4. střeleckého pluku Prokopa Velikého
Pamětní medaile 5. střeleckého pluku T. G. M.
Pamětní medaile 6. střeleckého hanáckého pluku
Pamětní medaile 9. střeleckého pluku K.H. Borovského
Pamětní medaile 10. střeleckého pluku J. S. Koziny
Pamětní medaile 21. střeleckého pluku terronského
Pamětní medaile 30. pěšího pluku A. Jiráska
Pamětní kříž 1. jízdního pluku Jana Jiskry z Brandýsa
Pamětní kříž 2. jízdního pluku Ruských legií
Pamětní medaile dělostřelectva čs. vojska na Rusi
Pamětní medaile strojírenské samostatné roty dopravní vlakové dílny
čs. vojska na Rusi
Pamětní medaile čs. dobrovoleckého sboru v Itálii 1918-1948
Štefánikův pamětní odznak

Čs. válečný kříž 1939 - tři
Čs. medaile "Za chrabrost" (1945)
Čs. medaile "Za zásluhy" I. stupně
Čs. vojenská pamětní medaile se štítkem SSSR (1945)
Dukelská pamětní medaile
Sokolovská pamětní medaile

Čestný odznak polního pilota letce čs. armády
Čestný odznak Československého vojenského pilota
Odznak čs. partyzána
Pamětní medaile II. národního odboje
Čestná medaile zasloužilého bojovníka proti fašizmu I. stupně.

Ruské dekorace z 1. světové války
Kříž Svatého Jiřího IV. stupeň za statečnost
Kříž Svatého Jiřího III. stupeň za statečnost

Sovětské řády a dekorace
Zlatá hvězda Hrdiny SSSR (1965)
Leninův řád (1943)
Suvorovův řád I. třídy
Suvorovův řád II. třídy
Medaile "Za vítězství nad Německem" ve Velké vlastenecké válce
Medaile "Za osvobození Prahy"

Polské řády a dekorace
Vojenský řád "Virtuti Militari" - velkokříž na velkostuze a hvězda (1947).
Řád "Polonia Restituta" - velkokříž na velkostuze a hvězda (1969).
Řád Grunwaldského kříže I. třídy (1948).
Polský válečný kříž - 1944
Grunwaldský odznak
Medaile za vítězství a svobodu
Medaile za Varšavu 1939 - 1945
Medaile za Odru a Nisu a Balt

Jugoslávské řády a dekorace
Řád národního hrdiny Jugoslavie (Orden narodnog heroja)
Řád zásluhy za národ I. stupně (Orden zasluge za narod)
Čestný odznak Jugoslávské armády

Maďarské řády a dekorace
Řád za zásluhy I. třídy - hvězda (1950).
Řád praporu I. třídy
Kříž za zásluhy 1946

Rumunský řád a dekorace
Řád Obrany vlasti I. třídy (1960)
Příležitostný odznak veteránů protifašistického odboje

Řád a dekorace Francie
Řád Čestné legie - velkodůstojník (Grand Officier de la Legion d¨Honneur)
Válečný kříž 1939-1940

Řád Anglie
Lázeňský řád II. třídy - velitelský - (Knight Commander of the Order of the Bath)

Řád USA
Řád Legie cti - velitelský stupeň (Legion of Merit degree of Commander)(1945)

Čestná občanství

Humenné 14. 12. 1944
Studenec 13. 06. 1948
Kroměříž 04. 06. 1945
Kašperské Hory 04. 08. 1948
Hranice 21. 10. 1945
Sedlec u K.V. 24. 07. 1949
Třebíč 11. 1945
Vidnava 12. 10. 1961
Podivín 1945
Rakvice 02. 12. 1962
Chrudim 11. 01. 1946
Kroměříž 05. 1963
Zborov 21. 01. 1946
Nový Malín 30. 05. 1963
Tábor 28. 01. 1946
Sudice 19. 03. 1965
Hradec Králové 09. 02. 1946
Louny 18. 06. 1966
Kamenné Žehrovice 21. 03. 1946
Svidník - město 06. 10. 1967
Brno 02. 04. 1946
Vasilkovo 1967
Turčianský sv. Martin 11. 04. 1946
Bratislava 23. 04. 1968
Olomouc 16. 04. 1946
Roudnice nad Labem 25. 04. 1968
Svidník - obec 21. 04. 1946
Děčín 22. 05. 1968
Dřevnovice 29. 04. 1946
Košice 22. 05. 1968
Žilina 30. 04. 1946
Rumburk 26. 05. 1968
České Budějovice 21. 06. 1946
Bardějov 05. 1968
Šumperk 09. 08. 1946
Karviné 12. 06. 1968
Prostějov 31. 08. 1946
Vimperk 23. 06. 1968
Hořice 28. 09. 1946
České Budějovice 24. 06. 1968
Praha 25. 10. 1946
Tábor 24. 06. 1968
Ostrava 18. 04. 1947
Žatec 30. 06. 1968
Nezamyslice 27. 05. 1947
Plzeň 01. 07. 1968
Nové Město na M. 29. 06. 1947
Cheb 04. 07. 1968
Hořovičky 25. 08. 1947
Olomouc 10. 10. 1968
Včelnice - Nový Etynk 30. 10. 1947
Přerov 17. 10. 1968
Sokolovo 24. 03. 1948
Kostelec na Hané 29. 10. 1968
Přelouč 14. 05. 1948
Velké Meziříčí 1968
Turnov 24. 05. 1948
Bánská Bystrica 08. 1969
Vyšný Mirošov 01. 06. 1948
Vyšný Komárník 02. 10. 1969